Новости школы/Мәктәп яңалыклары

"50 елей к 50-летию школы" / "Мәктәпнең 50 еллыгына 50 чыршы"

Опубликовано: 25.10.2019

Республикабызда  “2019 ел –урман атналыгы” акциясе дәвам итә.Безнең 2 мәктәбебез дә бу чарадан  читтә калмый. Октябрь  аеның соңгы атнасында  директорыбыз  Илдаров А.И.,  биология фәне укытучысы Бариева-Сәетгәрәева Г. Ф. һәм  технология укытучысы Илдаров А. И.   җитәкчелегендә  укучылар ярдәме белән   50 төп чыршы утыртылды. Укучылар  бу чарада  бик теләп катнаштылар. Үз сәламәтлеген кайгыртучы укучыларның тренерлары  Нуриев  Ильяс  Габдулла  улы чыршы агачлары белән тәэмин итүче дә әле. Тирә-юнебездә яшеллек бирүче,сулар һавабызны чистартучы агачлар утырту барыбызның да уртак бурычы-девизы астында үткән бу чара укучыларыбызда табигатькә сакчыл караш тәрбияли.

В республике продолжается акция “Неделя леса –2019”. Не остается в стороне и Джалильская СОШ№2. За последнюю неделю октября под руководством нашего директора Ильдарова А. И., учителя биологии Бариевой-Саетгараевой Г. Ф. и учителя технологии Ильдарова А. И. учащимися  было посажено  50 елок. Наши ребята  с удовольствием приняли участие в данном мероприятии. Выражаем благодарность спонсору Ильясу Габдулловичу Нуриеву, тренеру детей по боксу, за неоценимый вклад и помощь нашей школе в проведении данной акции.  Надеемся,  что  посаженные учениками саженцы приживутся и помогут сохранить нашу природу. Нужно помнить, что озеленение – очень важное дело. Само дерево – символ мира.  Данная акция - это напоминание о хрупкости природы и необходимости ее защиты.