Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Республиканская ярмарка / Республика ярминкәсе

Опубликовано: 12.10.2019

Сегодня, 12 октября, в Агропромышленном парке нашей столицы - «Казань», прошла традиционная республиканская ярмарка сельскохозяйственной продукции и изделий народно-художественных промыслов 2019 года с участием муниципальных районов и образовательных организаций Татарстана. Продукцию, выращенную своими руками, предоставили  школы, техникумы, колледжи, и другие учреждения. На ярмарке можно было купить все: зерновые, изделия декоративно-прикладного творчества, изделия из металла и дерева, выпечку, консервированную продукцию, плодоовощную продукцию, мед, молочную продукцию, швейных изделий, и т.д. МБОУ "Джалильская СОШ№2 также приняла активное участие в ярмарке.
Гостями агропромпарка стали заместитель министра просвещения РФ Ирина Потехина, министр образования и науки Татарстана Рафис Бурганов, первый заместитель министра сельского хозяйства и продовольствия РТ Николай Титов, заместитель председателя Госсовета РТ Татьяна Ларионова.

Бүген, 12 октябрьдә, башкалабызның «Казан» Агросәнәгать паркында Татарстан муниципаль районнары һәм мәгариф оешмалары катнашында 2019 елгы авыл хуҗалыгы продукциясе һәм халык - сәнгать һөнәрчелеге эшләнмәләре традицион республика ярминкәсе узды. Үз куллары белән үстерелгән продукцияне мәктәпләр, техникумнар, көллиятләр һәм башка учреждениеләр тәкъдим итте. Ярминкәдә бөртекле, декоратив-гамәли иҗат эшләнмәләре, металл һәм агач, камыр ризыклары, консервланган продукция, җиләк-җимеш, бал, сөт продукциясе, тегү әйберләре һ.б. сатып алырга мөмкин иде. Жәлил икенче санлы урта мәктәбе  дэ әлеге чарада бик актив катнашты.
Агросәнәгать паркында кунаклар арасында РФ мәгариф министры урынбасары Ирина Потехина, Татарстан Мәгариф һәм фән министры Рафис Борһанов, ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Николай Титов, ТР Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Татьяна Ларионова һәм башка рәсми затлар булды.