Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Милосердие и доброта... / Шәфкать һәм игелек...

Опубликовано: 14.09.2019

Милосердие и доброта... В последнее время мы чаще стали обращаться к этим словам. Будто прозрев, начали осознавать, что самым острым дефицитом стали у нас сегодня человеческое тепло и забота о ближних.  Поэтому именно на формирование доброты, терпимости, становление гражданского патриотизма направлена работа нашей школы.  Учащихся всех классов Джалильской Сош 2 с большим желанием хотят помочь тем, кто очень нуждается в помощи.
14 сентября В рамках добровольческой акции «Осенняя неделя добра - эстафета добрых дел» ученики 11 класса Бадриев  А., Даминов Д., Низамов Э.  отправились к  учителю - ветерану нашей школы Юнусовой Л.А., помогли привести в порядок огород и убрали территорию возле дома. На прощание, ученики пожелали Лене Абдулловне крепкого здоровья, долголетия, бодрости духа и добра.

Шәфкать һәм игелек... Соңгы вакытта без бу сүзләргә ешрак мөрәҗәгать итә башладык. Әйтерсең лә, бүген бездә кеше җылысы һәм якыннар турында кайгырту иң кискен дефицит булуын аңлый башладылар.  Шуңа күрә нәкъ менә игелеклелек, түземлелек, гражданлык патриотизмы формалашуга безнең мәктәп эше юнәлтелгән.  Җәлил икенче урта мәктәбенең барлык сыйныф укучылары да ярдәмгә мохтаҗ кешеләргә ярдәм итәргә телиләр.
14 нче сентябрь көнне «Көзге игелек атнасы - игелекле эшләр эстафетасы» акциясе кысаларында 11 нче сыйныф укучылары Бадриев А., Дәминов Д., Низамов Э. безнең мәктәпнең укытучы - ветераны Юнысова Л. А. янына юл тоттылар, бакча тирәсен тәртипкә китерергә булыштылар һәм өй янын җыештырдылар. Саубуллашканда укучылар Лена Абдулловнага нык сәламәтлек, озын гомер, күңел көрлеге һәм игелек теләделәр.