Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Шашечно-шахматный турнир / Шашка-шахмат турниры

Опубликовано: 11.06.2019

Игра в шашки и шахматы – очень мощный инструмент гармонического развития интеллекта ребенка в игровой форме. Эти игры тренируют память, учат просчитывать шаги, развивают мозг и комбинаторное мышление, закаляют волю. Вот и наши ребята решили сегодня сразиться друг с другом с целью выявить лучшего игрока в шашки и шахматы. Турнир прошел в дружеской, соревновательной атмосфере.

Шашка һәм шахмат уены-уен формасында баланың интеллекты гармонияле үсешенең бик куәтле коралы. Бу уеннар хәтер белән шөгыльләнә, адымнарны исәпләргә өйрәтә, баш миен һәм комбинатор фикерләүне үстерә, ихтыярын чыныктыра. Менә безнең балалар да бүген шашка һәм шахмат буенча иң яхшы уенчыны ачыклау максатыннан бер-беребез белән көч сынашырга булдылар. Турнир дустанә, ярыш атмосферасында узды.