Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Укучыбыз – “Әйдә ТНВга!” бәйгесе финалисты / Резида стала финалисткой конкурса “Айда, побеждать!” телерадиокомпании “ТНВ-Новый век”

Опубликовано: 22.05.2019

“Яңа гасыр“ телерадиокомпаниясе чыгарылыш сыйныф укучылары арасында быел да “Әйдә ТНВга!“ бәйгесе игълан иткән иде. Конкурс шартлары буенча анда катнашучы 3 җиңүче Казан федераль университетының журналистика һәм медиакоммуникацияләр Югары мәктәбендә журналистика белгечлеге буенча белем алу өчен телерадиокомпаниянең грантын ота. Бәйгедә Җәлил бистәсенең икенче санлы мәктәбе укучысы Резидә Әлмиева да үзенең көчен сынап карады. Беренче турда катнашучылар  “Якын дустым“ дигән темага эссе яздылар. Икенче турда видеороликлар тәкъдим ителде. Өченче тур – финал өлешендә   билгеле алты шәхес белән әңгәмә корырга тиеш булдылар. Конкурсның беренче этабында 31 эш кабул ителгән. Икенче турдан соң бары тик алты кыз гына калган. Һәм 14 нче май үткән йомгаклау этабыннан соң өч кыз сайланып алынган.
Резидәгә җиңү елмаймады. Грантка Әлмәт шәһәреннән Закирова Әдилә, Чаллыдан Бахтиева Лиана һәм Арча шәһәреннән Төхфәтуллина Талия лаек булды. Тик шундый конкурсның финалисты була алу – осталык билгесе. Син кабат туган телебезне камил белүеңне,  максатчан һәм үткен сүзле булуыңны күрсәттең. Уңышлар үзеңә, әлеге бәйге канатларыңны ныгыткан бер сынау булсын!

Телерадиокомпания "Новый век"“ провела среди выпускников конкурс "Давай на НТВ". По условиям конкурса 3 победителя выиграли грант телерадиокомпании на обучение в Высшей Школе журналистики и медиакоммуникаций Казанского федерального университета по специальности журналистика. На конкурсе свои силы попробовала ученица Джалильской школы № 2 Резида Альмиева. В первом туре участники написали эссе на тему“ Мой близкий друг". Во втором туре были представлены видеоролики. В финальной части третьего тура состоялась беседа с шестью определенными лицами. На первом этапе конкурса была принята 31 работа. После второго тура осталось всего шесть девушек. И после заключительного этапа 14 мая были отобраны три девушки.
Резиде не повезло с победой. Грант получили Закирова Адиля из Альметьевска, Бахтиева Лиана из Набережных Челнов и Тухфатуллина Талия из Арска. Но быть финалистом такого конкурса-знак мастерства. Ты вновь показал свое прекрасное знание родного языка, целеустремленность и остроумие. Удачи вам в этом!