Новости школы/Мәктәп яңалыклары

«Зарница -2019»/"Аҗаган -2019».

Опубликовано: 22.03.2019

21 марта 2019 года в Сармановской СОШ прошла военно – спортивная игра «Зарница -2019» среди общеобразовательных школ района. Команда МБОУ « Джалильская СОШ №2» выступила  в составе:Башаров А. –  8 Б   - командир,Минкагиров Д. – 9А ,Макаров М.- 8 Б,Сабирзянов Р. – 8Б,Сафиуллин И.- 8 А,Попова Ю. – 8Б,Сафиуллина И. – 8Б,Закирова Э. – 8 В,Зарипова А. – 7 В.
Башаров А. занял первое место по  сборке – разборке автомата АК – 74 и третье место по подтягиванию. Сабирзянов Р. занял  третье место по одеванию общевойскового защитного комплекта(ОЗК). Попова Ю.  заняла  второе место по сборке–разборке автомата АК – 74. Сафиуллина И. заняла первое место по отжиманию рук. Закирова Э. заняла третье место по стрельбе из пневматической винтовки. Зарипова А. заняла третье место по отжиманию. Команда заняла первое место по строевой подготовке.
В итоге МБОУ «Джалильская СОШ №2» заняла общекомандное первое место,  с чем и поздравляем,  и будет защищать честь района в зональном этапе.

2019 елның 21 мартында Сарман урта мәктәбендә районның гомуми белем бирү мәктәпләре арасында «Аҗаган -2019» хәрби – спорт уены узды. Җәлил икенче урта мәктәбе командасы составында чыгыш ясады: Башаров А. – 8 Б - командир, Минкагиров Д. – 9А , Макаров М. - 8 Б, Сабирҗанов Р. – 8Б, Сафиуллин И. - 8 А, Попова Ю. – 8Б, Сафиуллина И. – 8Б, Закирова Э.-8 В, Зарипова А. – 7 В А.
Бәшәров АК – 74 автоматын җыю – сүтү буенча беренче урынны һәм тарттыру буенча өченче урынны алды. Сабирҗанов Р. гомуми саклагыч комплектны кию буенча өченче урынны алды. Попова Ю. АК-74 автоматын җыю –сүтү буенча икенче урынны алды. Сафиуллина И. кысылу буенча  беренче урынны яулады. Закирова Э. пневматик винтовкадан ату буенча өченче урынны алды. Зарипова А. кысылу  буенча өченче урынны алды. Команда саф әзерлек буенча беренче урынны алды.
Нәтиҗәдә, Җәлил икенче урта гомуми белем бирү мәктәбе гомумкоманда беренче урынны алды, шуның белән котлыйбыз һәм данын зонада яклаячаклар.