Новости школы/Мәктәп яңалыклары

День рождение ЮИД. / Юл иминлеге хэрэкэте яшь инспекторлары отрядлары оешуга - 46 ел.

Опубликовано: 07.03.2019

6 марта в нашей школе прошло агитационно-профилактическое мероприятие посвященное 46-летию образования отрядов ЮИД. Чемпионы ЮИД Сармановского района – отряд ЮИД нашей школы "Светофор" (финалисты районного конкурса «Безопасное колесо-2018») выступили перед учащимися 3, 4 классов с программой «Засветись и стань заметней!»  Так же перед учащимися выступил Начальник отделения в Сармановском районе ГБУ «БДД» Ситдикова А.Р. ,рассказала ребятам об истории создания отрядов ЮИД, их целях и задачах, роли в обеспечении безопасности дорожного движения среди детей.

6 нчы март көнне мәктәбебездә юл хәрәкәтенең яшь инспекторлары отряды оешуына 46 ел тулуга багышланган агитацион-профилактик чара үткәрелде. Сарман районы чемпионнары-мәктәбенең "Светофор" отряды («Куркынычсыз тәгәрмәч-2018» район конкурсы финалистлары) 3, 4 сыйныф укучылары алдында «Яктырт, билгеле бул!дип аталган чара курсэттелэр!«Әлеге чара кунагы "Юл хәрәкәте иминлеге" ДБУ Сарман районындагы бүлек җитәкчесе Ситдикова А. Р. балаларга Яшь инспекторлар отрядларын, булдыру тарихы, аларның максатлары һәм бурычлары, балалар арасында юл хәрәкәте куркынычсызлыгын тәэмин итүдә роле турында сөйләде.