Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Вечер встречи выпускников/ Чыгарылыш сыйныф укучыларының очрашу кичәсе

Опубликовано: 01.02.2019

31 января был организован вечер встречи выпускников. Они ждали этого дня, чтобы увидеться со своими одноклассниками и учителями, которых, возможно, не видели много лет. Но всем одинаково интересно было прийти в родную школу, встретиться со своими школьными товарищами, узнать, как сложилась их жизнь, вспомнить школьные годы.
Жизнь течет своим чередом, и многие бывшие одноклассники разъехались по разным городам и даже странам. Но в этот день все стараются приехать на малую родину, где прошло детство и юность, самая счастливая и беззаботная пора в жизни. Этот день сближает людей, забываются все прошлые обиды и ссоры. Все искренне рады видеть друг друга и с трепетом спешат в родную школу в ожидании встречи.
Вечер встречи прошёл в торжественной обстановке. Выпускники с удовольствием прошли по коридорам родной школы, посетили обновлённые аудитории, пообщались с учителями.Равнодушных не было! Все прошло безупречно и, главное, на теплой, дружеской ноте.

31 гыйнварда чыгарылыш сыйныф укучыларының очрашу кичәсе оештырылды. Алар бу көнне күп еллар күргән сыйныфташлары һәм укытучылары белән күрешү өчен көткәннәр иде. Әмма барысы да туган мәктәбенә килү, Мәктәп дуслары белән очрашу, аларның ничек яшәүләрен белү, мәктәп елларын искә төшерү бертөрле кызык булды. Тормыш үз чиратлары белән ага, һәм элеккеге сыйныфташларның күбесе төрле шәһәрләр, хәтта илләр буйлап таралып китә. Әмма бу көнне барысы да балачак һәм Яшьлек узган кече ватаныбызга килергә тырыша, тормышта иң бәхетле һәм мәшәкатьсез чор. Бу көн кешеләрне якынайта. Барысы да бер-берсен күрергә чын күңелдән шат һәм очрашуны көтеп, Туган мәктәбеңә бик теләп ашыга. Очрашу кичәсе тантаналы шартларда узды. Укучылар бик теләп Туган мәктәп коридорлары буйлап уздылар, яңартылган аудиторияләрдә булдылар, укытучылар белән аралаштвлар. Ваемсызлар булмады! Барысы да бик яхшы узды һәм, иң мөһиме, җылы, дустанә нотада.