Новости школы/Мәктәп яңалыклары

Мәктәп туган тел һәм әдәбият укытучыларын җыйды / Заседание РМО учителей родного (татарского) языка и литературы

Опубликовано: 22.10.2018

22 нче октябрь көнне мәктәбебездә  «Туган (татар) теле һәм әдәбияты дәресләрендә системалы-эшлекле якын килүне оештыру» темасына туган тел һәм әдәбият укытучыларының район методик берләшмәсе утырышы булды. Укытучыларыбыз Шәйдуллина Ч.К, Нуртдинова Г.С., Шәйдуллина Л.К., Галиева Л.Ә., Гаскарова Л.М. ачык дәресләр күрсәттеләр. Соңыннан укытучылар Осталык дәресендә булдылар, фикер алыштылар.

22 октября в школе прошло заседание районного методического объединения учителей родного (татарского) языка и литературы на тему «Организация системно-деятельностного подхода на уроках родного (татарского) языка и литературы». Были проведены открытые уроки, мастер-класс.