• Сармановский
  • Школы

Адрес: 423368, Республика Татарстан, Сармановский район, п. Джалиль, ул. Лесная, д. 25
Телефон: +7(855)-596-76-14
Руководитель: Гильфанова Регина Равиловна
Год основания учреждения: 1964

Опубликовано: 14.10.2022

13 октября в Джалильской школе №1  прошло ежегодное традиционное мероприятие "Посвящение в первоклассники". Наших первоклассников в страну знаний пригласили сказочные герои: Кот учёный, Мудрая сова, Мальвина, Буратино, Шапокляк, а также Математика, Письмо и Чтение. Данное мероприятие также дополнено тем, что первоклассников посвящают в пешеходы. Отряд ЮИД показал прекрасное выступление.

Приглашённым гостем, по традиции, стала Ситдикова Алсу Разиновна, начальник отделения в Сармановском районе ТУ в г.Альметьевске ГБУ "Безопасность дорожного движения". Первоклассникам розданы световозвращающие подвески и тетради юного участника дорожного движения.

13 октябрьдә Җәлил 1нче мәктәбендә ел саен уздырыла торган "беренче сыйныфка баручыларга багышлау"чарасы узды. Безнең беренче сыйныф укучыларыбызны белем иленә әкият геройлары чакырды: мәче галим, зирәк оя, Мальвина, Буратино, Шәпокляк, шулай ук Математика, язу һәм уку. Бу чара шулай ук Беренче сыйныф укучыларын җәяүлеләргә багышлау белән тулыландырылды. ЮИД отряды искиткеч чыгыш ясады.

"Юл хәрәкәте иминлеге"дәүләт бюджет учреждениесенең Сарман районы бүлекчәсе начальнигы Ситдыйкова Алсу Рәзин кызы, традиция буенча, чакырылган кунак булды. Беренче сыйныф укучыларына яктылыкны кайтаручы асылмалар һәм юл хәрәкәтендә катнашучыларның дәфтәрләре таратылды.