• Сармановский
  • Школы

Адрес: 423372, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Большое Нуркеево, ул. Школьная, д. 34/ ТР, Сарман муниципаль районы, Зур Нөркәй авылы, 34нче йорт
Телефон: +7(85559)-4-62-42
E-Mail: nurkeevo@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большенуркеевская СОШ"
Руководитель: Шайхеразиева Лайля Назимовна
Год основания учреждения: 1919

Путь к подвигу начинается со школы / Батырлыкка юл мәктәптән башлана

Опубликовано: 18.02.2023

В субботу, 18 февраля в Карашай-Сакловском филиале прошел большой праздник в честь очередной годовщины вывода советских войск из Афганистана.  При участии ветеранов-афганцев была торжественно открыта мемориальная доска «Әфган сугышы ветераннары. Батырлыкка юл мәктәптән башлана».  Возложены венки  к памятнику односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне.  Был проведен III межрайонный турнир по волейболу между командами Сармановского и Мензелинского районов (главный судья  Р.Р. Нуртдинов).

Шимбә көнне, 18 февральдә Карашай Саклау филиалында Әфганстаннан совет гаскәрләрен чыгаруның чираттагы еллыгы уңаеннан зур бәйрәм узды.  Ветеран-әфганчылар катнашында тантаналы рәвештә «Әфган сугышлары ветераннар. Батырлыкка юл мәктәптән башлан».  Бөек Ватан сугышында һәлак булган авылдашлар һәйкәленә веноклар салынды.  Сарман һәм Минзәлә районнары командалары арасында волейбол буенча III районара турнир үткәрелде (баш судья Р.Р. Нуретдинов).