• Сармановский
  • Школы

Адрес: 423372, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Большое Нуркеево, ул. Школьная, д. 34/ ТР, Сарман муниципаль районы, Зур Нөркәй авылы, 34нче йорт
Телефон: +7(85559)-4-62-42
E-Mail: nurkeevo@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большенуркеевская СОШ"
Руководитель: Шайхеразиева Лайля Назимовна
Год основания учреждения: 1919

Онлайн встреча с писателями/Язучылар белән онлайн очрашу

Опубликовано: 23.01.2023

Онлайн встреча с писателями/Язучылар белән онлайн очрашу

Мультимедийный центр» Ихлас«, открывший свою работу в 2023 году при журналах» Салават Купере «и» Сабантуй", в течение года будет вести дополнительные образовательные занятия для учащихся на татарском языке в онлайн формате на платформе Zoom. Учащиеся нашей школы присоединились к этому проекту.

Первое занятие - в рамках проекта «Писатели детства» ученики школы встретились с известным писателем, журналистом, члена Союза журналистов и писателей Татарстана, лауреата премий имени Шайхи Манура, Абдуллы Алиша, Шауката Галиева с Алмазом Гимадиевым.

Школьники познакомились с жизнью, творчеством, семьей писателя, его планами на будущее, а главное – задали интересующие их вопросы непосредственно гостю мультимедийного центра.

«Салават күпере» һәм «Сабантуй» журналлары каршында 2023 елда эшен оештырып җибәргән  «Ихлас» мультимедия үзәге 3 тән алып 14 яшькә кадәр балаларга ел дәвамында татар телендә укучылар өчен өстәмә белем бирү дәресләре онлайн форматта ZOOM платформасында алып барачак. Дәресләрнең берсе – «Балачак әдипләре» проекты кысаларында укучылар бүгенге көндә иҗат итүче танылган язучы-шагыйрьләр белән очрашачак. Укучылар язучының тормыш юлы, иҗаты, гаиләсе, киләчәккә планнары белән таныша, иң мөһиме – үзләрен кызыксындырган сорауларны мультимедиа үзәгенә килгән кунакка турыдан-туры бирә алачак! Иң кызыклы сорау авторына кунакның бүләге дә бар. Береннче онлайн очрашу 19 нчы  гыйнвар көнне сәгать 13.00 дә язучы, журналист, Татарстанның Журналистлар һәм Язучылар берлеге әгъзасы,  Шәйхи Маннур (2001), Абдулла Алиш (2007), Шәүкәт Галиев (2022) исемендәге премияләр лауреаты Алмаз Гыймадиев белән булды. Безнең мәктәпнең 5-6 нчы класс укучылары, сыйныф җитәкчеләре һәм татар теле укытучылары катнашты. Укучылар сорауларын язучыга язып җибәрделәр.