• Сармановский
  • Школы

Адрес: 423372, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Большое Нуркеево, ул. Школьная, д. 34/ ТР, Сарман муниципаль районы, Зур Нөркәй авылы, 34нче йорт
Телефон: +7(85559)-4-62-42
E-Mail: nurkeevo@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большенуркеевская СОШ"
Руководитель: Шайхеразиева Лайля Назимовна
Год основания учреждения: 1919

Показ фильмов/ Кино күрсәтү

Опубликовано: 13.11.2019

13 ноября в Большенуркеевскую среднюю школу приехали работники районной киносети. В рамках “ 2019 год – год рабочих профессий” для учащихся 1-6 классов  они приготовили специальную программу . Там были загадки о рабочих профессиях, интересные соревнования, игры, пословицы. Учащиеся с интересом выполняли все задания, были активными. В конце был показан видеоролик “ В мире профессий”.

Для учащихся 7-11 классов был показан фильм “Сироты" по повести Р.Шайдуллиной.. Встреча прошла в тёплой и деловой атмосфере.

13 нче ноябрь Зур Нөркәй урта мәктәбенә район кино челтәре хезмәткәрләре килде. 1-6 нчы сыйныф укучылары өчен “ 2019 нчы ел – эшче һөнәрләре елы” кысаларында махсус программа алып килгәннәр. Анда эшче һөнәрләре турында табышмаклар, кызыклы ярыш-уеннар, мәкальләр әйтү кебек биремнәр бар иде. Укучылар барлык биремнәрне кызыксынып үтәделәр, бик актив булдылар. Ахырдан “ В мире профессий” дигән видеоролик карадылар.

7-11 нче сыйныф укучылары өчен Равилә Шәйдуллина әсәре буенча төшерелгән “Үксезләр” фильмын күрсәттеләр. Бүгенге ыгы-зыгылы кырыс заманда шәфкатьлелек хисенең дә юкка чыкмавына инандылар. Укучылар фильмны бик тәэсирләнеп карадылар. Район кино челтәре хезмәткәрләре белән очрашу бик җанлы үтте.