• Сармановский
  • Школы

Адрес: 423372, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Большое Нуркеево, ул. Школьная, д. 34/ ТР, Сарман муниципаль районы, Зур Нөркәй авылы, 34нче йорт
Телефон: +7(85559)-4-62-42
E-Mail: nurkeevo@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большенуркеевская СОШ"
Руководитель: Шайхеразиева Лайля Назимовна
Год основания учреждения: 1919

Учения ПЭП

Опубликовано: 30.03.2019

29 марта в Большенуркеевской средней школе прошёл семинар, посвящённый обучению действиям при приёме, размещении эвакуированного населения во время чрезвычайных ситуаций. В работе семинара принимали участие руководитель исполнительного комитета Сармановского муниципального района А.Ф.Мухаметгараев, начальник отдела образования Сабиров А.З., директора школ района, главы сельских поселений, сотрудники МЧС и учителя ОБЖ.

Большенуркеевская школа была полностью преобразована в пункт приёма эваконаселения. Учителя, технический персонал разделились на несколько групп и разъяснили порядок действий и ведение документации при приёме, учёте, отправке и сопровождении прибывающих из разных организаций г.Набережные Челны, отвечали на интересующие всех присутствующих вопросы.

Участники семинара дали высокую оценку организации и подготовке ПЭП, работе групп в целом.

29 нчы март көнне Зур Нөркәй урта гомуми белем бирү мәктәбендә “Гадәттән тыш хәлләр булган очракта,эвакуацияләнеп килүчеләрне кабул итү, урнаштыру тәртибен өйрәнү” гә багышланган  семинар булды.

Анда Сарман муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе А. Ф. Мөхәммәтгәрәев,  мәгариф бүлеге җитәкчесе А.З.Сабиров, мәктәп директорлары, авыл җирлеге башлыклары, районның “Тормыш иминлеге нигезләре” укытучылары, МЧС  хезмәткәрләре катнашты.

Зур Нөркәй мәктәбе чын мәгънәсендә эвакуацияләнеп килүчеләрне кабул итү пункты итеп әзерләнде. Укытучылар, техник персонал берничә төркемгә бүленеп килүчеләрне кабул итү,  авылдагы гаиләләргә урнаштыру, эш кәгазьләрен тутыру тәртибе турында җентекләп аңлаттылар, барлык катнашучыларны кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр.

Семинарда катнашучылар эшнең дөрес оештырылуына, кабул итү пунктының әзерлегенә, һәр төркемнең эшенә, үз вазыйфаларын белүгә югары бәя бирделәр.