• Сармановский
  • Школы

Адрес: 423372, Республика Татарстан, Сармановский район, с. Большое Нуркеево, ул. Школьная, д. 34/ ТР, Сарман муниципаль районы, Зур Нөркәй авылы, 34нче йорт
Телефон: +7(85559)-4-62-42
E-Mail: nurkeevo@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большенуркеевская СОШ"
Руководитель: Шайхеразиева Лайля Назимовна
Год основания учреждения: 1919

Ләйлә Назимовна юбилеегыз котлы булсын!

Опубликовано: 16.05.2017

Һәр ел са­ен, яз­лар без­гә ту­ган як­лар­га әй­лә­неп кай­ту­чы кош­лар ша­вын, яз ки­лү­ен хә­бәр итү­че гөр­лә­век­ләр җы­рын, баш өс­те­нә үк кү­тә­ре­леп, бө­тен җи­һан­га җы­лы чә­чү­че ко­яш нур­ла­рын алып ки­лә. Ә бы­ел­гы яз  безгә, Нөркәй урта мәктәбе коллективына,  ике­лә­тә бәйрәм. 16 нчы майда  җитәкчебез һәм  хез­мәт­тә­ше­без – мәктәп директоры  Шайхеразиева Ләйлә Назим  кы­зы­ның иң гү­зәл һәм иң күр­кәм 50 яшьлек  юбилее. Төгәл, тырыш, пөхтә, күркәм Ләйлә Назимовна, мөгаллимәнең үрнәк өлгесе генә түгел, мәктәптә - нәрсәгә тотынса, шуны башкарып чыга ала торган җитәкче, гаиләдә уңган хуҗабикә дә.

Нөркәй урта мәктәбенә  28 ел го­ме­ре­гез­не ба­гыш­ла­ды­гыз. Үзе­гез­нең тө­гәл­ле­ге­гез, ком­пе­тент­лы­гы­гыз бе­лән күп­ләр­гә үр­нәк бул­ды­гыз. Олы­лар­га их­ти­рам, ке­че­ләр­гә хөр­мәт бе­лән ка­рау да – Сез­гә хас күр­кәм сый­фат­лар­дан. Сез без­гә ки­рәк чак­та ки­ңәш бе­лән яр­дәм­гә кил­де­гез, шат­лык, бор­чу­ла­ры­быз­ны бү­леш­те­гез.

Бар җи­һан чәчәккә кү­мел­гән мәл­дә дөнь­я­га кил­гән­сез. Сез­нең ал­да­гы тор­мы­шы­гыз да шун­дый гүзәллекләрдән ­ генә тор­сын. Олы юби­ле­е­гыз бе­лән чын кү­ңел­дән кот­лап, иң из­ге те­ләк­лә­ре­без­не җит­ке­рә­без. Сез­гә нык­лы сә­ла­мәт­лек, кү­ңел көр­ле­ге, бә­рә­кәт­ле имин көн­нәр те­ли­без. Ти­гез­лек­тә, ба­ла­ла­ры­гыз­ның, туганнарыгызның ка­дер-хөр­мәт­лә­рен кү­реп, озак яшә­гез. Ту­ар таң­нар Сез­гә шат­лык-ку­а­ныч­лар гы­на ки­тер­сен, һәр кө­не­гез бә­хет­ле үт­сен.

Хөр­мәт бе­лән, Зур Нөркәй урта мәктәбе  кол­лек­ти­вы

Илленче жэй сезнең бусагада

Илленчесе, түгел йөзенче

Узсын әйдә, картайсыннар еллар

Тик картайтмагыз бары күңел.

Һәрчак шулай яшьлек дәрте сездә

Янып торсын җәйге учактай

Саулык, байлык, күп шатлыклар

Чиксез булсын язгы офыктай.