Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение- «Сатышевский детский сад «Кояшкай» Сабинского муниципального района РТ»

Адрес: 422070, Республика Татарстан, Сабинский муниципальный район, с.Сатышево, ул.Кутузова, д.1
Телефон: +7(843)-624-85-03
E-Mail: DsadC.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ- «Сатышевский детский сад «Кояшкай» Сабинского муниципального района РТ»
Руководитель: Габдрахманова Венера Рафаэловна
У нас учат: 3 воспитателя

Халыкара балаларны яклау көне.

Опубликовано: 01.06.2023

1 нче июнь - җәйнең беренче көнендә иң матур һәм якты бәйрәмнәрнең берсе Халыкара балаларны яклау көнен бәйрәм итәбез.

Кадерле балалар ! Сез бу дөньяга бәхетле булыр өчен туасыз. Ә без - олылар сезгә игътибарыбызны, мәхәббәтебезне бүләк итәбез, ярдәм кулы сузарга әзер торабыз. Сезнең киләчәкне бәхетле итү - безнең бурыч ул.Балачагыгыз күңелле, сөенечле мизгелләргә бай булсын. Җәйге ялларыгызның файдалы һәм мавыктыргыч узуын телибез. Бәхетле һәм сәламәт булыгыз!

Балаларны яклау көне!

Матур бер бәйрәм бүген.

Кара болыт капламасын,

Баланың аяз күген.

Шатлык нуры бөркеп торсын,

Һәрчак аның күңеле.

Кирәксезгә яшь түкмәсен,

Тыныч булсын йөрәге.

Яшәсен барлык бала да,

Имин,матур тормышта.

Күкрәп үтсен балачагы,

Ата-ана назында.

Кителмәсен күңелләре,

Сау-сәламәт булсыннар.

Йөзгә кызыллык китерми,

Гомер юлын узсыннар!

(Автор:Лилия Саттарова)

1 июня на стадионе лицея «Рост» прошел  детский легкоатлетический кросс, посвященный «Международному дню защиты детей». Наши воспитанники старшей группы приняли активное участие  и были награждены подарками.  Поздравляем всех ребят, которые приняли участие и желаем успехов.