Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Сәләт-Саба аланы 30 нчы июньнән үз эшен башлады...

Опубликовано: 30.06.2014

Сәләт, сәлкеш, әйдаман... Бу сүзләр белән бүген "Кояшкай" лагерендагы Сәләт сменасы балалары танышты. Сәгать иртәнге тугыз, йөрәкләр тибеше башка көндәгедән аерылып тора. Менә беренче бала ишекне ачты да, аның күзендәге очкын әйдаманнарга күчте. Сәлкешләрне каршы алып бүлмәләргә урнаштырганнан соң, квест уены уйналды. Сәлкешләр һәрберсе әйдаман кулыннан футболка алды. Кичке чара булып әйдаманнардан үзләре төшергән видеоязма күрсәтелде. Төркемнәр үзләре белән таныштыру өчен, плакатлар,сөрәннәр ярдәмендә үзләрен тәкъдим иттеләр. Сәгать телләре 10га бара башлагач сәлкешләр шәмчекләргә таралды. Һәрбер бала үз фикерен әйтте. Менә беренче көн шулай яхшы кәеф белән үтеп китте.