Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

“Кояшкай”ның Лесхозга экскурсиясе

Опубликовано: 18.06.2014

18 июнь көнне “Кояшкай” балалар сәламәтләндерү лагереньда ял итүче балалар гадәттәгедән иртәрәк уяндылар. Чөнки алар үзләренең Лесхоз якларына юл тотачагын беләләр иде. Иртән балалар барысыда экскурсиягә барырга эзер иделәр.

Без башта “Урман селекция орлыкчылык үзәгенә” юл тоттык. Анда балалар агачлар ничек итеп орлыкландырыла, шул орлыклар ничек итеп утыртылулары белән таныштылар. Үсеп җитешкән кәлшәләрне ничек саклаулары һәм кай тарафларга озатылулары турында тынладылар. Үзләрен кызыксындырган сорауларга җавап алдылар. Иң кызыгы шул булды, шушы орлыкчылык үзәгендә җитештерелгән продукцияне бөтен республикага, Россиягә озатылуы турында сөйләгәндә балалар бик кызыксынып тыңладылар.

Шуннан соң без боз сараена юл алдык. Җәйге эсседән соң бозга кергәч, боз салкыны гәүдәләрне өтеп алды. Ләкин балаларның бозда шуу теләге бик көчле иде, алар бу салкынлыкка бирешмәделәр, рәхәтләнеп бозда шудылар. Аларны тренерлар бозда төрле хәрәкәтләр, алымнар ясарга өйрәттеләр. Балалар туйганчы рәхәтләнеп шудылар,уйнадылар. Вакытлары сизелми дә үтеп китте.