Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Фестиваль дәвам итә...

Опубликовано: 23.04.2014

23 нче апрель көнне Балалар иҗат үзәгендә “Сәләтле балачак - өметле киләчәк” конкурс – фестиваленең “Хореография”,“Остаз” номинацияләре үткәрелде. Бәйгенең төп бурычлары һәм максатлары булып үсеп килүче яшь буынны сәнгать ягыннан үстерү, активлаштыру, Бөтендөнья халыкларының гореф-гадәтләрен сәнгати яктан камилләштерү иде. “Хореография” номинациясендә – 24 чыгыш, “Остаз” номинациясендә – 11 чыгыш каралды һәм жюри түбәндәге нәтиҗәгә килде:

Хореография” номинациясендә җиңүчеләр

1-4 нче сыйныфлар:

I урын – “Балачак” бию ансамбле, Мичән урта  мәктәбе укучылары;

II урын – “Ялкын” бию ансамбле, Тимершык урта мәктәбе укучылары;

III урын – “Сәйлән” бию ансамбле, Саба гимназиясе укучылары.

5-8 нче  сыйныфлар:

I урын – “Ритм” бию ансамбле, Сәләтле балалар мәктәбе укучылары;

I урын – “Бәхетле балачак” бию ансамбле, Сатыш урта мәктәбе укучылары;

II урын“Бисеринки” бию ансамбле, Килдебәк урта мәктәбе укучылары;

9-11 нче сыйныфлар:

I урын – “Модерн”бию ансамбле, Юлбат урта мәктәбе укучылары.

“Остаз” номинациясендә җиңүчеләр

“Вокал” өлеше

Сәләтле балалар мәктәбеннән “Вокал” түгәрәге җитәкчесе Мингазова Гөлия Шамилевна.

“Хореография ” өлеше

Сәләтле балалар мәктәбеннән “Хореография” түгәрәге җитәкчесе Насибуллина Миләүшә Гайфулловна.

“Драма ” өлеше

Югары Симет урта мәктәбеннән “Драма” түгәрәге җитәкчесе Гатауллина Зөһрә Рахматулловна.

Призерлар:

Югары Симет урта мәктәбеннән “Вокал” түгәрәге җитәкчесе Имамиев Илмир Илфатович;

Сатыш урта мәктәбеннән “Хореография” түгәрәге җитәкчесе Аухадиева Нурания Аюповна;

Шекше урта мәктәбеннән “Хореография” түгәрәге җитәкчесе Фаваризова Раилә Талгатовна.