Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

"Сәләт-Саба"ачылды

Опубликовано: 08.08.2013

«Сәләт-Саба»да тантаналы ачылыш

7нче август көнне “Кояшкай” лагеренда тантаналы рәвештә “Сәләт-Саба” сменасы ачылды. Саба муниципаль районы башлыгы – Рәис Нургали улы Миннеханов бәйрәмебезне ачып җибәрде. Шулай ук Казаннан кайткан  хөрмәтле кунагыбыз – “Сәләт” проектлары җитәкчесе, ТР ФА академигы, КДУ профессоры, техник фәннәр докторы Җәүдәт Шәүкәт улы Сөләйманов та бәйрәмебезнең чакырылган кунагы иде. “Сәләт-Саба” аланыныда күп еллар сәлкеш булган Зөлфәт Зиннуров һәм Ильфар Каримовлар да  сәлкешләрне бәйрәм белән котлап, аларны кызыксындырган сорауларга җавап бирделәр. Гомумән, бәйрәмебез бик күңелле һәм оешкан рәвештә үтте.

Торжественное открытие «Сәләт-Саба»

7 августа открылась смена “Сэлэт-Саба”. Гостями праздника были глава Сабинского муниципального района Раис Нургалиевич Минниханов, руководитель проектов “Сэлэт” Джаудат Шавкатович Сулейманов, наши земляки-воспитанники “Сэлэт”а Зульфат Зиннуров и Ильфар Каримов.