Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

2 көн

Опубликовано: 16.07.2013

«Кояшкай» лагереның «Техник иҗат» сменасында II көн 16 июль көнне "Кояшкай" балалар сәламәтләндерү лагеренда «Техник иҗат» сменасының икенче көне бик кызыклы һәм мавыктыргыч үтте. Балалар Иске Икшермә авылында эшләп килүче роботлаштырылган терлекчелек комплексына экскурсиягә бардылар. Роботлар ярдәмендә эшләүче механизмнар әлеге юнәлештә башлангыч белемне аңлау өчен файдалы булды. Аннары Казаннан килгән белгечләр балаларны төрле юнәлештә семинарлар үткәрү өчен 4 төркем: «кулинария», «робот техникасы», «кино», «автоматизация»гә бүлделәр. Рифкать Фахретдинов җитәкчелегендәге белгечләр һәр төр буенча иҗат серләре белән таныштырып дәресләр үткәрделәр. Автоматизация буенча Евгений һәм Александр Никоновлар, робот техникасы буенча – Руслан Фахретдинов, кулинария буенча – Нурия Ханиева, кино буенча – Батыр Баишев һәм Александр Долбин үткәргән бу семинарлар зур кызыксыну уятты. Иртәгә «Кояшкай»га Мәскәүдән белгечләр килү көтелә. Шулай ук лагерь ачылу тантанасы да уздырылачак.

II день смены «Техническое творчество» в лагере «Солнышко» 16 июля в лагере «Солнышко» второй день смены «Техническое творчество».

Дети сегодня ездили на экскурсию в роботизированный животноводческий комплекс, который расположен в селе Старая Икшурма. Далее Рифкать Фахрутдинов и его специалисты провели семинары по 4 направлениям: «кулинария», «робототехника», «кино», «автоматизация». Семинары, которые провели: по автоматизации Евгений и Александр Никоновы, по робототехники Руслан Фахрутдинов, по кулинарии Нурия Ханиева, по кино Батыр Баишев и Александр Долбин были интересны и полезны. Завтра в лагерь приезжают специалисты из Москвы и планируется организация открытия лагеря.