Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

"Кадет" сменасы тәмам

Опубликовано: 24.06.2013

23 июнь көнне Иске Икшермә авылында урнашкан балалар сәламәтләндерү лагере "Кояшкай"да “Кадет” сменасы үз эшен тәмамлады. Быелгы җәйдә дә анда районыбызның кадет интернат - мәктәбеннән 60 кадет ял итте. Алар белән хәрби юнәлештә чаралар, ярышлар, өйрәнүләр оештырылды. Төрле урыннарга экскурсиягә бардылар: Свияжск музей-тыюлыгы, Болгар Дәүләт тарихи-архитектура музей-тыюлыгы, “Нарат” боз сарае, бассейн, Яңа Кырлайда урнашкан Г.Тукай Дәүләт әдәби–мемориаль музей комплексы. 23 июнь көнне лагерьны ябу тантанасы булды. Тантананы мәгариф бүлеге җитәкчесе Шакиров Илфат Фоат улы кадетларга теләк – тәкъдимнәрен җиткереп ачып җибәрде. Бәйрәмдә шулай ук “Кояшкай” лагере җитәкчесе Петров Александр Владимирович, Саба кадет – интернат мәктәбе директоры Гайнуллин Илнар Шамилевич, район балалар иҗат үзәге директоры Шафикова Гөлнар Ильдаровна, әти – әниләр дә катнашты. Кадетлар һәм Гайнуллина Дилбәр Шамиленва җитәкчелегендәге әйдаманнар әзерләгән җыр – биюләр белән тантана тагын да ямьләнде. Киләсе уку елына кадәр кадетлар “Кояшкай” белән саубуллаштылар.

На базе стационарного оздоровительного лагеря «Солнышко» с 1июня по 23июня была организована I смена. В рамках кадетской смены организовались экскурсионные поездки в Булгарский Государственный музей-заповедник, в город Свияжск, в мемориальный комплекс великого татарского поэта Габдуллы Тукая, были занятия в плавательном бассейне, в ледовом дворце «Нарат». I смена была организована по профилям «строевая подготовка», «физическая подготовка». Каждый день с детьми проводились различные интересные, незабываемые, весёлые мероприятия: «Зарница», «День бантиков», «День Нептуна», «День спецназовца», «Веселые старты». Первая смена успешно закончила свою работу, оставив лишь положительные впечатления.