Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Конкурс “Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы”

Опубликовано: 28.01.2021

2021 ел -  “Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы” уңаеннан, Балалар Иҗат үзәге “Саба таңңары” газетасы белән берлектә Саба районы  мәктәпләре укучылары һәм махсус урта белем бирү учреждениеләре студентлары тарафыннан иҗат ителгән журналистик һәм публицистик әсәрләр бәйгесен уздыру турында игълан итә.  Әлеге конкурс 2021 нче елның январыннан  2022 нче елның февраленә кадәр дәвам итәчәк.

Конкурста катнашырга теләгән укучылар жюри хөкеменә төрле жанрдагы (хәбәр, зарисовка, аналитик мәкалә, интервью, публицистик мәкалә, очерк, эссе, парча, шигырь, ребус, кроссворд, сканворд һ.б.)  язмаларны җибәрә ала. Эшләр ирекле темага, татар телендә язылган булырга тиеш. Шулай ук, язмаларны, темасына туры китереп, тарихи һәм көндәлек фотолар, видеороликлар  белән тулыландырырга мөмкин.

Нәтиҗә чыгару һәм бүләкләү тантанасы 2022 нче елнын 21 нче февраль -Туган тел көнендә  булачак. Конкурска килгән барлык язмалар “Саба таңнары” газетасы сайтына урнаштырыла,   иң яхшы  язмалар  “Саба таңнары” газетасында урын ала.   Газетада урнаштырылган язмалар арасында  аерым нәтиҗә ясала. Шулай ук авторның үз стилен чагылдырган иҗади эш өчен, текст төзү осталыгы өчен махсус бүләкләр бирелә. Иң яхшы иҗади эш өчен Гран-при тапшырылачак.