Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

"Дулкыннар" конкурсы

Опубликовано: 04.03.2013

VII республикакүләм “Дулкыннар” конкурсы

(Тема: Татарстан Республикасында тарихи-мәдәни мирасны саклау елы)

1 – 2 март көннәрендә Казан шәhәрендә инде сигезенче ел рәттән «Дулкыннар» конкурсы үтте. Жюри әгъзалары арасында Мингол Галиев, Генадий Макаров, Гөлзада Сафиуллина кебек күренекле шәхесләрнең булуы, алардан мастер-класслар алу, фикерләрен ишетү – катнашучыларның күңеленә хуш килде.

Саба районыннан да бик күп укучылар бу конкурста үз көчләрен сынадылар. “Нәфис сүз” һәм “Вокал” номинациясендә алтышар укучы, “Рәсем” номинациясендә 9 укучы, “Оркестрлар һәм инструменталь ансамбльләр” номинациясендә 2 ансамбль катнашты. 1март көнне сайлап алу этабыннан үтеп, укучыларыбыз зур җиңүләр белән кайттылар: 1 урыннар – 4.

I урын - «Вокал» номинациясендә Саба гимназиясеннән Акберова Ләйсән (Җитәкче – Фәрит Аубакиров). Югары нәтиҗәләргә ирешкәне өчен Ләйсәнгә конкурсның спонсоры «Мелита» берләшмәсеннән махсус бүләк – тун тапшырылды.

I урын - «Инструменталь оркестрлар hәм ансамбльләр» номинациясендэ Юлбат урта мәктәбе һәм Саба кадет мәктәп - интернаты укучыларыннан торган «Курайчылар» ансамбле (җитәкче – Фәрит Аубакиров).

I урын - «Нәфис сүз» номинациясендә Олы Шыңар урта мәктәбеннән бертуган Алисә, Сөмбел, Энҗе Билаловалар (җитәкче – Әлфия Шәйдуллина).

I урын – «Вокал ансамбль» номинациясендә Олы Шыңар урта мәктәбеннән «Зифа» ансамбле ( җитәкче – Фәннүр Галимов).

2 март көнне бүләкләү тантанасы булды, һәр катнашучыга да «Ривьера» аквопаркына флаер-билетлар таратылды.

Конкурсның лауреатлары – махсус кызыксындыру бүләгенә ия булучы укучыларыбыз да бар:

·         «Вокал» номинациясендә Олы Арташ төп мәктәбеннән Закирова Ләйлә (җитәкче – Фәрит Аубакиров).

·         «Нәфис сүз» номинациясендә Олы Арташ төп мәктәбеннән Валиева Алсу (җитәкче – Энҗе Валиева).

·         «Рәсем» номинациясендә Завод-Нырты урта мәктәбеннән Шәймиев Булат (җитәкче – Айгөл Шәймиева).

Бәйге бик оешкан төстә үтте. Катнашучыларга рәхмәтебезне белдерәбез, иҗат уңышлары теләп калабыз.