Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Өстәмә белем бирү педагоглары өчен семинар

Опубликовано: 20.02.2013

19 нчы февраль көнне Балалар иҗат үзәгендә  “Балаларга өстәмә белем һәм тәрбия бирү системасы: үсешнең яңа үзенчәлекләре һәм җәмгыятьнең социаль таләбе” дип исемләнгән районыбыз мәктәпләренең өстәмә белем бирү укытучыларына семинар уздырылды. Балалар иҗат үзәге каршында эшләп килүче түгәрәк җитәкчеләренең мастер-класслары, дәресләре һәм шулай ук хореография буенча инде бик күп еллар ТР Җыр һәм бию Дәүләт ансамбленең балет артисты  булып эшләүче Галиев Илдар Нурхадиевич тарафыннан мастер-класс күрсәтелде.

Семинарның икенче өлешендә Балалар иҗат үзәгенең берләшмәләрендә шөгыльләнүче укучылар ярдәмендә әзерләнгән концерт күрсәтелде.

Эшлекле очрашуның өченче өлешендә һәр укытучы үткәргән дәресенә  үзанализ ясады, килгән кунаклар үзләренең фикерләре белән  уртаклашты.

2012-2013 нче уку елының I яртыеллыгында ирешкән уңышлар һәм яңа конкурслар, нигезләмәләр белән укыту-тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Ф.Ф. Гайнетдинова таныштырып үтте.

Күрсәтелгән мастер-класслар һәм ачык чаралар киләчәктә өстәмә белем бирү укытучыларына файдалы булыр дип ышанып калабыз.