Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Шәүкәт Биктимеров исемендәге I республикакүләм конкурс

Опубликовано: 27.11.2012

26 нчы ноябрь көнне, Саба муниципаль районының “Балалар иҗат үзәге” муниципаль бюджет өстәмә белем бирү учреждениесе тарафыннан игълан ителгән Шәүкәт Биктимеров исемендәге I балалар театр сәнгате конкурсы узды.

1-15 нче ноябрь көннәрендә конкурсның сайлап алу этабы узган иде. Татарстан республикасының төрле районнарынан 35 эш кабул ителде һәм каралды (Азнакай, Чистай, Мамадыш шәһәрләре, Саба, Мөслим, Әтнә, Биектау, Балык-бистәсе, Спас районнары). Конкурсның йомгаклау (финал) этабында Татарстан Республикасы мәктәпләреннән килгән 9 коллектив чыгыш ясады. Нәтиҗәләр түбәндәгечә:

1 нче группа (1-4 нче сыйныфлар) арасыннан:

II урын - Саба районы “Тимершык урта гомуми белем бирү мәктәбе”нең “Театр студиясе” коллективы (Р.Корбан “Куркуын җиңгән куян”)

2 нче группа (5-7 нче сыйныфлар) арасыннан:

I урын – Биектау районының “Тулпар” мәктәптән тыш эшләр муниципаль бюджет өстәмә белем бирү учреждениесе (Р.Шәриф “Тылсымлы төрән”)

I урын - Саба районы “Лесхоз урта гомуми белем бирү мәктәбе”нең “Яшьлек” коллективы (Т.Миңнуллин “О,кей Акбай”)

III урын – Саба районы “ш.т.п.Байлар Сабасы гимназиясе” (Ф.Яруллин “Ак яфрак”

III урын – Саба районы “Шәмәрдән лицее” (Т.Миңнуллин “Кайда хаклык, кайда дөреслек?”)

3 нче группа (8-11 нче сыйныфлар) арасыннан:

I урын – Әтнә муниципаль районы “Бәрәскә урта гомуми белем бирү мәктәбе” (А.Гыйләҗев “Шомырт чәчәк атканда”)

II урын Балык-бистәсе муниципаль районы “Котлы-Бөкәш урта гомуми белем бирү мәктәбе”(Т.Миңнуллин “Әлдермештән Әлмәндәр”)

II урын Саба муниципаль районы “Явлаштау урта гомуми белем бирү мәктәбе”(Т.Миңнуллин “Әлдермештән Әлмәндәр”)