Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Республикакүләм “Команда – 2013” проектының муниципаль этабы.

Опубликовано: 26.10.2012

Бүген, 24 нче октябрь көнне, Балалар иҗат үзәгендә – Республикакүләм “Команда – 2013” проектының муниципаль этабы узды. Бу проект 2013 нче елда Казан шәһәрендә уздырылачак XXVII җәйге универсиада турында күбрәк мәгълүмат туплау максатынннан уздырыла. Бүген иң яхшы 10 мәктәпнең, муниципаль этап кысаларында, түбәндәге 4 төрле эш буенча иҗади программалары бәяләнде:
1.    Катнашучы команда үзенең мәктәбен бер команда буларак тәкъдим итте.
2.    “Чит телдә Казан буенча сәяхәт” өлешендә һәр команда Казан шәһәренең тарихи, мәдәни һәм спорт объектлары буенча экскурсия оештырды.
3.    “Без – “Казан – 2013” волонтерлары” исеме астында эшләнелгән реклама ролигы өлешендә һәр команда үзенең мәктәбе үрнәгендә волонтерлык эшчәнлеге турында ролик күрсәтте.
4.    “Универсиадада катнашачак илнең иҗади визиткасы” дип аталган өлештә һәр катнашучы команда шул илнең мәдәниятен, милли үзенчәлекләрен, телен, киемен өйрәнеп шуны визиткада күрсәтте.
Командаларга балл куйганда жюри иҗади программаның бербөтен булуын, проект нигезләмәсенең критерийларына туры килүен бәяләде.

Бүгенге муниципаль этап та җиңгән түбәндәге командалар “Команда – 2013” проектының зона этапларында катнашачак.

1 нче урын – Килдебәк урта мәктәбе
2 нче урын – Олы Шыңар урта мәктәбе