Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Август киңәшмәсе

Опубликовано: 27.08.2012

22 август көнне "Белем бирүнең бөтенлеген тәэмин итүдә гомуми һәм өстәмә белемнең үзара бәйләнеше" темасына август киңәшмәсенең пленар өлеше үтте. Киңәшмәнең беренче өлеше Район Балалар Думасының эчтәлекле чыгышы белән башланды (җитәкчеләре - Шаһидуллина Л.И.) Кунакларны каршы алуда Юлбат урта мәктәбенең хореография коллективы да катншаты (җитәкчеләре - Дәүләтшина А.Ф.) Тантаналы өлешне алып бару өлеше директор урынбасары - А.Ш.Димөхәммәтова һәм Олы Шыңар урта мәктәбенең тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Р.Г.Мөбәрәковка йөкләнгән иде. Районыбыз мөгаллимнәренә укытучыларыбыз башкаруында җырлар бик ошады. Аеруча Ф.М.Аубакиров башкаруында үзе Г.И.Шафикова сүзләренә иҗат иткән "Укытучыма" җыры күңелләргә бик хуш килде. Тантаналы өлештә иҗат үзәге директоры Г.И.Шафикова тырыш хезмәте өчен Район мәгариф бүлеге Грамотасы белән бүләкләнде. Шулай ук Район башлыгы Грамота һәм 10мең сум күләмендә премиягә түбәндәге өстәмә белем бирү укытучылары лаек булды: 1. Мингазова Гөлия Шамил кызы – Саба кадет интернат – мәктәбе 2. Фаваризова Раилә Тәлгат кызы – Шекше урта мәктәбе 3. Аубакиров Фәрит Габделмәҗит улы – Балалар иҗат үзәге 4. Шакирова Гүзәл Ринат кызы – Килдебәк урта мәктәбе 5. Касымова Эльмира Кеняшевна – Балалар иҗат үзәге 6. Фазылҗанов Илназ Рәис улы – Тимершык урта мәктәбе 7. Дәүләтшина Альмира Фоат кызы – Балалар иҗат үзәге 8. Гараев Гафур Әюп улы – Олы Арташ төп мәктәбе.