Муниципальное бюджетное учреждение дополнительного образования «Центр детского творчества Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт Богатые Сабы, ул.З.Юсупова, дом 32
Телефон: +7(843)-622-44-59;+7(843)-622-33-89
E-Mail: sentrsaba@yandex.ru
Короткое название: МБУ ДО "Центр детского творчества"
Руководитель: Галимова Регина Владимировна

Созвездие-Йолдызлык

Опубликовано: 21.03.2012

18 нче март көнне Саба мәдәният йортында районыбызның иң сәләтле һәм энергияле балалары җыелды. “Созвездие-Йолдызлык 2012” эстрада сәнгате яшьләр фестиваленә сайлап алу этабы үтте. Әлеге фестивальдә җиңелүчеләр юк. Сәхнәгә чыккан яшьләр тамашачыдан курыкмый, бу яшьләрнең бөтенләй башка төре, алар ирекле һәм сәләтле булып үсәләр. Конкурста дуслык җиңсен, чөнки шуның кадәр күп яшь сәләтләр әлеге фестиваль аркасында туып тора. Бәйге турларында вокалистлар, нәфис сүз осталары, хореография коллективы сәләтләрен күрсәтә алды. Нәтиҗәләр буенча берничә коллектив Әтнә районында уздырылачак республиканың зона этабында катнашачак. Алар түбәндәгеләр: 1. “Конферанс” номинациясе. Олы Шыңар урта мәктәбеннән өстәмә белем бирү педагогы Әлфия Шәйдуллина җитәкчелегендәге төркем(Билалова Энҗе, Гыйльметдинова Зилә,Зарипова Алсу) . 2. «Вокал-соло» номинациясе. Балалар иҗат үзәгенең өстәмә белем бирү педагогы Эльмира Касымова җитәкчелегендәге Фәридә Сагитова, Динә Вильданова, Алисә Котдусова. 3. «Вокал» номинациясе. Балалар иҗат үзәгенең өстәмә белем бирү педагогы Гүзәлия Фатхуллина җитәкчелегендәге Азалия Әхмәтҗанова. 4. «Хореография» номинациясе. Балалар иҗат үзәгенең өстәмә белем бирү педагогы Альмира Дәүләтшина җитәкчелегендәге «Модерн» бию коллективы.