Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №2 «Эллуки» п.г.т.Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Закира Юсупова, д.4
Телефон: +7(843)-622-31-43
E-Mail: saba-2.alluki@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад № 2 "Эллуки"
Руководитель: Халиуллина Гузель Нурулловна
У нас учатся: воспитанники - 140
У нас учат: педагоги - 15

" Нәни артистларыбыз"

Опубликовано: 26.04.2023

"Теле барның-җаны бар, теле барның-даны бар!!!" Күпме тирән  мәгьнә салынган бу  сүзләргә!!! Замана проблемасына әйләнеп баручы туган телебезнең югала баруы,анын дәрәҗәсенең төшүе, милләтебезнең юкка чыгу куркынычы  күпләребезне борчуга сала. Элек-электән үк бөек әдипләребез дан җырлаган туган телебезгә карата яшь буында кызыксыну уяту, ана телендә сөйләшәсе килү теләге  тарбияләү- безнең төп бурычыбыз  булып тора. Балаларда туган телебезгә карата кызыксыну уятуда   аларны матур әдәбият  әсәрләре, шигырь, хикәя, поэмалар белән таныштыру  да, әкиятләрне сәхнәләштерүдә бик зур роль уйный. Бу уңайдан бакчабызда бик күп төрле мавыктыргыч , тәрбияви эшләр башкарыла, чаралар үткәрелеп килә. Быел районыбызда беренче мәртәбә оештырылып килүче балалар  һәм яшүсмерләр"Сэяр" конкурс-фестивалендэ"  бакчабызның мәктәпкә әзерлек төркеме  балалары А. Алишнын "Заманча Сертотмас урдәк"әкиятен сәхнәләштереп күрсәтеп район күләмендә 1урынны яуладылар.