Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №2 «Эллуки» п.г.т.Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Закира Юсупова, д.4
Телефон: +7(843)-622-31-43
E-Mail: saba-2.alluki@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад № 2 "Эллуки"
Руководитель: Халиуллина Гузель Нурулловна
У нас учатся: воспитанники - 140
У нас учат: педагоги - 15

"Бердәмлектә -көч! "

Опубликовано: 24.04.2023

Балаларга экологик тәрбия юнәлешендә бакчабызда бик күп төрле чаралар үтеп тора. Ә бу инде педагогик яктан, балаларда  мәрхәмәтлелек уята. Җир анабызга, табигатебезгә карата аны саклау-яклау, кадерләү, ярату хисләре тәрбияли. Мәсәлән "Батарейка тапшырып, керпене коткар!" акциясы балаларыбызның куңеленә бик хуш килде.Бу күңелле чарада бергәләшеп, бик теләп катнаштылар. Шул ук вакытта "Макулатура җыеп, агачны коткар!" акциясында да активлыкларын күрсәтеп , тырыша-тырыша макулатура җыйдылар.