Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №2 «Эллуки» п.г.т.Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Закира Юсупова, д.4
Телефон: +7(843)-622-31-43
E-Mail: saba-2.alluki@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад № 2 "Эллуки"
Руководитель: Халиуллина Гузель Нурулловна
У нас учатся: воспитанники - 140
У нас учат: педагоги - 15

"Мин дөньяны таныйм!"

Опубликовано: 21.04.2017

Табигать- баланың дөньяны танып белүендә иң кирәкле бер тармагы, бай чыганагы. Тирә-юньне танып белүдә табигатебезнең матурлыгын күрә белү,аның мөһимлеген аңлавы, өйрәнүе аша баланың акыл эшчәнлеге үсә, күзаллауы, иҗади сәләте камилләшә, тирә- юньгә карата позитив карашы формалаша. Бу инде безнең мәктәпкә әзерлек төркеме балалары белән үткәрелгән танып белү эшчәнлекләре һәрбер белем бирү өлкәләрендә дә чагыла. Ел әйләнәсе табигатебездә сезонлы үзгәрешләр саен үткәрелгән экскурсияләр, ясалган кызыклы тәҗрибәләр балаларыбызда тирә- юньгә карата зур кызыксынучанлык уята. Көз көне мәйданчыктагы кырмыска ояларындагы җанлылыкка соклансак.,кыш көнендә карның тирәнлеген таяк белән үлчәп ачыш ясадык, ә инде яз көне тал песиләренең бөреләре уянганны күзәтү, җәйге табигатебезнең һәрбер күзәнәгенең серлелеген,матурлыгын күрү балаларыбызның тирә- юньгә булган игътибарларын арттыра. Төркемебезнең табигать почмагында суган,арыш, бодай үсентеләрен чәчтек. Аларның беренче чыккан үрентеләрен, кыякларын  күзәтү балаларга өчен аеруча кызыклы булды.