Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Сабинский детский сад общеразвивающего вида №2 «Эллуки» п.г.т.Богатые Сабы Сабинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: 422060, Республика Татарстан, Сабинский район, пгт. Богатые Сабы, ул. Закира Юсупова, д.4
Телефон: +7(843)-622-31-43
E-Mail: saba-2.alluki@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ Сабинский детский сад № 2 "Эллуки"
Руководитель: Халиуллина Гузель Нурулловна
У нас учатся: воспитанники - 140
У нас учат: педагоги - 15

"Хуш киләсең Нәүрүзбикә"

Опубликовано: 24.03.2017

Милләтебезнең рухи мирасын киләчәк буыннарга тапшыру хәрбер татар гаиләсендә, гомүмән алганда барлык тәрбия учакларында сирәк күренеш булуы, заманыбызның төп проблемасы булып тора. Халкыбызның милли йолалары, традицияләре тәрбия бирүдә иң ышанычлы алымнарның берсе. Бакчабызда үткәрелгән ямьле яз сылуы - Нәүрүзбикәне каршы алу җанлы рәвештә узды. Матур бәйрәм нәниләребез күңеленә хуш килде. Балалар кунакка килгән әкият геройлары: Шүрәле, Убырлы, Кыш бабайларыбыз белән кызыклы уеннар уйнап, тәмле коймак белән чәй эчтеләр. Эчтәлекле итеп төзелгән программа нигезендә яз чибәре Нәүрүзбикәнең чын асылын аңладылар.