Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Центр образования «ОНИКС» для одаренных детей» Сабинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422060, пгт. Богатые Сабы, ул. Кол Гали, д. 40
Телефон: +7(843)-622-20-15
E-Mail: 2-saba@mail.ru
Короткое название: МБОУ «ЦО ОНИКС»
Руководитель: Мубаракшина Лейла Масгутовна
Год основания учреждения: 2013

Киләчәк яшьләр кулында

Опубликовано: 11.05.2023

Бүген 11 май көнне Саба урта мәктәбенең актлар залында районыбызның 14 яше тулган гражданнарына тантаналы рәвештә паспортлар тапшырылды. Әлеге Чарада Саба муниципаль районы башлыгы Рәис Нургали улы Миңнеханов, Татарстан Рәисе ярдәмчесе, Россия балалар һәм яшьләр  «Алдынгылар хәрәкәте»нең төбәк бүлеге җитәкчесе Тимур Сөләйманов һәм Саба мәгариф бүлеге җитәкчесе Илфат Фоат улы Шакиров катнашты. Сәләтле балалар мәктәбенең 7 сыйныф укучылары  Гайнутдинова Ландыш һәм Зарипова Чулпан паспорт алу бәхетенә ирештеләр. Шулай ук Тимур Сөләйманов яшьләргә яңа оешманың идеясе турында сөйләде. Актуаль мәсьәләләр буенча фикер алышынды. Күптән көтелгән хәрәкәт актив яшьләрне берләштерәчәк һәм һәркемнең потенциалын тормышка ашырырга мөмкинлек бирәчәк.