С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

МБОУ "Средняя общеобразовательная школа-интернат с углубленным изучением отдельных предметов для одаренных детей" Сабинского муниципального района РТ

Адрес: 422060, пгт. Богатые Сабы, ул. Кол Гали, д. 40
Телефон: +7(843)-622-20-15
E-Mail: 2-saba@mail.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ - интернат для одаренных детей"
Руководитель: Давлетшин Нияз Ильгизович
Год основания учреждения: 2013

Ватанны саклаучылар көне белэн!

Опубликовано: 23.02.2021

23 нче февраль көнне илебез төп бәйрәмнәрнең берсе –Ватанны саклаучылар көнен билгеләп үтә. Иңнәренә погон таккан хәрбиләребезнең генә түгел, «ил», «Ватан», «бурыч» дигән сүзләргә  битараф булмаган һәрбарчабызның бәйрәме бу. Хөрмәтле ир-атларыбыз! Барыгызны да Ватанны саклаучылар көне белән эчкерсез котлыйбыз! Сезгә һәм сезнең гаиләләргә тыныч күк йөзе, нык сәламәтлек, уңышлар һәм иртәгәсе көнгә ышаныч телибез! Ил барда —егет хур булмас, диләр. Cезгә һәрвакыт ихтыяр көче, гаилә бәхете юлдаш булсын! Тормыш сынауларына бирешмичә, һәрвакытта да чын ирләр булып калуыгызны телибез! Илебез сагында торучы кыю, курку белмәс егетләр булганда илебез халкы тыныч йоклар, күгебез гел аяз булыр.
     Сез булганга имин булып ата таңнар.
     Тыныч-матур тормыш белән үтә айлар.
     Бәйрәмегез котлы булсын ир-егетләр.
     Мәңге тыныч, имин торсын җирләр-күкләр.