С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

МБОУ "Средняя общеобразовательная школа-интернат с углубленным изучением отдельных предметов для одаренных детей" Сабинского муниципального района РТ

Адрес: 422060, пгт. Богатые Сабы, ул. Кол Гали, д. 40
Телефон: +7(843)-622-20-15
E-Mail: 2-saba@mail.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ - интернат для одаренных детей"
Руководитель: Давлетшин Нияз Ильгизович
Год основания учреждения: 2013

«Сәләт Саба-2020»

Опубликовано: 16.07.2020

1-16 июль көннәрен тагын да кызыклырак, файдалырак итеп уздыру максатыннан мәктәбебезнең 8 укучысы «Сәләт Саба-2020» балалар җәйге лагеренда ял иттеләр, тәҗрибә тупладылар. Укучыларыбыз, заманча яшьләр мәдәнияте юнәлеше буенча, блогинг, заманча хореография, вокал, мультипликация, фото осталыгы, ачык һавада театр, дизайн һәм заманча арт дәресләрендә катнашып үзләренең осталыкларын арттырдылар. Кичен төркемләп уйнала торган кызыклы уеннар һәм  квестларда   үзләрен күрсәттеләр.  11-16 июль көннәрендә Сәләт Биләр форумында катнашып, районыбыз командасы белән берлектә, күп җиңүләр яуладылар.
      Сәләт Саба лагеренда үткән күңелле вакыйгалар җәйге ялның тагын бер матур мизгеле булып сәлкешләр күңелендә уелып калачак.