МБДОУ «Большеарташский детский сад «Карлыгач» Сабинского муниципального района РТ»

Адрес: 422069, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Арташ,ул.Центральная д33
Телефон: +7(843)-624-47-52
E-Mail: DsadCar.Sab@tatar.ru , Bartash.sad@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ-Большеарташский детский сад"Карлыгач"
Руководитель: Сайфуллина Айназ Венировна

Сәламәт гаиләдә- сәламәт балалар.

Опубликовано: 11.02.2014

Россия күләм үтүче ,,Сәламәт гаиләдә-сәламәт балалар” акциясе кысаларында безнең бакчабызда да чара үткәрелде. Без балалар белән очрашуга безнең бакчабызда тәрбияләнеп киткән хәзергесе вакытта Олы Арташ төп мәктәбенең 5 нче һәм 9 нчы сыйныфларында белем алучы спортны яратучы ,бик күп район,республика күләм спорт ярышларышларында катнашкан бокс,көрәш ярышларында призлы урыннар һәм медальләр,кубок алган  дусларыбыз абыйлы-энеле  Галимуллин Нияз һәм Галимуллин Фаязларны чакырдык.Алар сәламәт һәм көчле булу өчен үзеңдә нинди сыйфатлар тәрбияләргә кирәклеге турында сөйләделәр ,балаларның сорауларына җаваплар бирделәр.Соңыннан балалар белән ,,Спортландия” дип аталган уен –кичә, спорт уеннары  үткәрдек.