МБДОУ «Большеарташский детский сад «Карлыгач» Сабинского муниципального района РТ»

Адрес: 422069, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Арташ,ул.Центральная д33
Телефон: +7(843)-624-47-52
E-Mail: DsadCar.Sab@tatar.ru , Bartash.sad@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ-Большеарташский детский сад"Карлыгач"
Руководитель: Сайфуллина Айназ Венировна

Тынычлыкның туган көне!

Опубликовано: 09.05.2013

Искә ала бүген Ватаныбыз

Шаулап үткән көрәш елларын.

Данлый,зурлый һәм хөрмәтли

Курку белмәс батыр улларын.

9 Май-Бөек Җиңү көне. Бү көнне һәр кешенең күңелендә шатлык ,сөенеч белән беррәттән моңсулык һәм сагыну. Чөнки һәркем үзенең сугышта ятып калган әтисен,туганнарын,дусларын сагынып искә ала.Без дә балалар белән һәр елны митингта катнашабыз. Сугыш һәм тыл ветераннары белән очрашабыз. Безгә шушындый матур,мул,тыныч тормыш бүләк иткәннәре өчен без аларга чиксез рәхмәтлебез. Исән-сау гына була күрегез безнең сөекле әби-бабаларыбыз.кадерле ветераннарыбыз!