МБДОУ «Большеарташский детский сад «Карлыгач» Сабинского муниципального района РТ»

Адрес: 422069, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Арташ,ул.Центральная д33
Телефон: +7(843)-624-47-52
E-Mail: DsadCar.Sab@tatar.ru , Bartash.sad@yandex.ru
Короткое название: МБДОУ-Большеарташский детский сад"Карлыгач"
Руководитель: Сайфуллина Айназ Венировна

Бөек Җиңү көне белән!

Опубликовано: 08.05.2013

Олы Арташ ,,Карлыгач" балалар бакчасы коллективы исеменнән, 9 Май бәйрәме белән тәбриклибез.

Җиңүчеләр буынының күпме еллар үтсә дә һич тоныкланмый торган батырлыгын искә алабыз, яу кырында башын салган һәм, сугыш гарасатын кичеп, бүген арабызда яшәүче каһарманнарыбызны олылыйбыз, күпмилләтле халкыбызның кыюлыгына сокланабыз. Үз гомерләре бәрабәренә кешелекне фашизм афәтеннән йолып калган сугыш шәһитләре турындагы якты истәлек йөрәкләребездә мәңге сакланыр. Еллар узган саен без Бөек Җиңүнең олуг әһәмиятен, рухи дәвамчанлыгын ачыграк аңлый барабыз.

Станоклар артында җиңү коралы койган, иген кырларында маңгай тирен тамызып Кызыл Армиягә һәм иксез-чиксез илебезгә икмәк үстергән, конструкторлык бюроларында, госпитальләрдә алсыз-ялсыз эшләгән тыл хезмәтчәннәрен һәрчак олы рәхмәт хисләре һәм хөрмәт белән искә алабыз.

Балачактан йөрәкләребезгә сеңгән «Беркем дә, берни дә онытылмый» дигән гыйбарә безнең өчен әхлакый канунга, иҗтимагый тормыш-көнкүрештәге гамәлләребезне бәяләү калыбына әйләнде.

Барчагызга тыныч күк астында бәхетле һәм мул тормыш, иҗади хезмәт шатлыгы телибез.

Бөек Җиңү бәйрәме котлы булсын!