Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский муниципальный район, пгт. Рыбная Слобода, ул.Ленина, дом 83 В/422650, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе муниципаль районы, штп. Балык бистәсе, Ленин ур., 83 йорт
Телефон: +7(843)-612-37-60
E-Mail: mbudod.doopc@mail.ru mby.tet@tatar.ru
Короткое название: МБУ ДО "ДОО(П)Ц"
Руководитель: Гиннатуллин Ильнур Ибрагимович
У нас учатся: 395/ Бездә укый 395
У нас учат: 22/ Безне өйрәтәләр 22

Спортивные мероприятия

Первенство России по пауэрлифтингу/ Пауэрлифтинг буенча Россия беренчелеге/

Опубликовано: 03.04.2023

С 26 .03. по 03.04.2023г.  в  Тульской области г. Тула прошло Первенство России по пауэрлифтингу, где приняли участие обучающиеся  МБУ ДО "ДОО(П)Ц" под руководством педагога дополнительного образования Гилемханова И.Р. Участниками  Первенства стали  сильнейшие  спортсмены из 84 регионов нашей страны. Весовой  категории  43кг среди  девушек с результатом 205кг 7 место заняла Мухамедиева Ралина. Она выполнила норматив  кандидата в мастера спорта. В весовой категории 774 кг среди юношей 385кг  набрал  Илья Маямсин и занял 14 место.

26 нчы марттан .2023 елның 3 апреленә кадәр Тула өлкәсенең Тула шәһәрендә пауэрлифтинг буенча Россия беренчелеге узды, анда өстәмә белем бирү педагогы И. Р. Гыйлемханов җитәкчелегендә ДОО(П)Ц МБУ укучылары катнашты.Беренчелектә илебезнең 84 төбәгеннән иң көчле спортчылар катнашты. Кызлар арасында 43 кг авырлык категориясендә 205 кг нәтиҗә белән 7 урынны Мөхәммәдиева Ралина алды. Ул спорт мастерына кандидат нормативын үтәгән. Егетләр арасында 74 кг авырлыкта 385 кг Илья Маямсин җыйды һәм 14 нче урынны алды.