• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422662, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кугарчино, ул. Школьная, д.1 /Татарстан Республикасы, Балык бистәсе муниципаль районы, Күгәрчен авылы, Мәктәп урамы,1 нче йорт
Телефон: +7(843)-612-85-41
E-Mail: Skug.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кугарчинская СОШ»/ «Күгәрчен УГБМ» ГБМБУ
Руководитель: Ахатов Халидин Саматович
У нас учатся: 88 учащихся, 20 воспитанников/ 88 укучы, 20 тәрбияләнүче
У нас учат: 20 педагогов, 4 воспитателя / 20 педагог, 4 тәрбияче

"Талантлы син, Балык Бистәм" - якташ шәхесләр белән очрашу кичәсе

Опубликовано: 24.04.2024

24 апреля в Кугарчинской средней общеобразовательной школе состоялась встреча с земляками "Талантлы син, Балык Бистәм".

Во встрече приняли участие член Союза писателей и журналистов Татарстана, автор многих книг Гарифуллина Расима Ахметзакировна, лауреат литературной премии имени Сажиды Сулеймановой Фаузия Солтан, Народный писатель, лауреат премии Г.Тукая Талгат Набиуллович Галиуллин, поэт, член Союза писателей Татарстана Вазих Фатыхов, писатель, историк Нурулла Гариф, молодой поэт нашего района Гузель Хабибуллина.

Встреча была глубоко содержательной, богатой, полезной для читателей и гостей.

24 нче апрель көнне Күгәрчен урта гомуми белем бирү мәктәбендә "Талантлы син, Балык Бистәм" дигән якташ шәхесләр белән очрашу кичәсе булып узды.

Очрашуда Татарстанның Язучылар һәм Журналистлар берлеге әгъзасы, күп кенә китаплар авторы Гарифуллина Рәсимә Әхмәтзакир кызы, Саҗидә Сөләйманова исемендәге әдәби премия лауреаты Фәүзия Солтан, Халык Язучысы, Г.Тукай премиясе лауреат Тәлгать Нәбиулла улы Галиуллин, шагыйрь, Татарстан Язучысы берлеге әгъзасы Вазыйх Фатыйхов, язучы, тарихчы галим Нурулла Гариф, районыбызның яшь шагыйрәсе Гүзәл Хабибуллина  кебек күренекле шәхесләр катнашты.

Очрашу тирән эчтәлекле, бай мәгълүмәтле, укучылар һәм килгән кунаклар өчен дә файдалы булды.