• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422662, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кугарчино, ул. Школьная, д.1 /Татарстан Республикасы, Балык бистәсе муниципаль районы, Күгәрчен авылы, Мәктәп урамы,1 нче йорт
Телефон: +7(843)-612-85-41
E-Mail: Skug.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кугарчинская СОШ»/ «Күгәрчен УГБМ» ГБМБУ
Руководитель: Ахатов Халидин Саматович
У нас учатся: 88 учащихся, 20 воспитанников/ 88 укучы, 20 тәрбияләнүче
У нас учат: 20 педагогов, 4 воспитателя / 20 педагог, 4 тәрбияче

Новостной блок

Разговоры о важном. День Победы. Бессмертный полк\Мөһим мәсьәләләр турында сөйләшү. Җиңү Көне. Үлемсез полк

Опубликовано: 04.05.2023

В рамках Разговоров о важном 4 мая 2023 г. в школе во всех классах  проведено очередное занятие цикла внеурочной деятельности по теме: День ПобедыБессмертный полк. Вспомним всех поимённо, горем вспомним своим... ... Бессмертный полк – это память не только о тех, кто носил военную форму и воевал. Это память о тех, кто помогал и делал все для нашей Победы: подпольщики и партизаны, труженики тыла, дети войны и узники концлагерей, блокадники, – каждый достоин памяти, имя каждого очень важно. Их вклад в Победу неоценим! Бессмертный полк. И миллионы лиц. Мелькают, словно кадры кинохроник.

Мөһим  мәсьәләләрә турында сөйләшүләр кысаларында 2023 елның 4 маенда мәктәптә барлык сыйныфларда дәрестән тыш эшчәнлек циклының чираттагы дәресе уздырылды: Җиңү көне. Үлемсез полк. Барысын да исемнәре белән искә төшерик, кайгы белән үзенекеләребезне искә төшерик... ... Үлемсез полк хәрби формада булган һәм сугышкан кешеләр турында гына түгел. Бу Безнең Җиңү өчен ярдәм иткән һәм барысын да эшләгән кешеләрнең истәлеге: подпольщиклар һәм партизаннар, тыл хезмәтчәннәре, сугыш балалары һәм концлагерь тоткыннары, блокадачылар, һәркем истәлеккә лаек, һәркемнең исеме бик мөһим. Аларның җиңүгә керткән өлеше бәяләп бетергесез! Үлемсез полк. Миллионлаган кеше кинохроника кадрлары кебек ялтырап тора.