Адрес: 422665, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кутлу-Букаш, ул. Шаймарданова, д. 2 422665, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Котлы Бөкәш авылы, Шәймәрданов ур., 2
Телефон: +7(843)-613-12-43;+7(843)-613-13-92
E-Mail: skb.rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кутлу-Букашская средняя общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Салахиев Накиф Юнусович
Год основания учреждения: 1937

Лагерьда оешу көне.

Опубликовано: 02.06.2014

Бүген, 2014 нче елның 2 июне лагерьга балалар килгән көн. Иртә белән килгәч Физкультура укытучысы Рәис Гыймадытдинович иртәнге зарядканы ясатты. Лагерьда зарядка ясау өчен ул җаваплы укытучы булды.Укучылар барысы да кәеф белән килгәннәр иде. Соңыннан балаларны отрядларга воҗатыйларны  бүлдек һәм отрядларга билгеләдек. Вожатый  һәр отряд та үзенең исемен,девизын,җырын, кричалкасын сайлаячагы, табигатьтә һәр отряд та үзенең почмагын булдырачагы турында әйтте. Балалар иртәнге аш ашадылар. Аннан соң тантаналы линейка җыйдык. Балаларны лагерь башлану көне белән котладык. Аларга исәнлек-саулык, озын гомер һәм лагерьда исән-сау гына ял итүләрен теләдек. Тантана җырлар, биюләр белән үрелеп барды. Лагерьны тантаналы рәвештә ачып, ленталар кисеп кердек. Отряд эшләре белән мавыгу сәбәпле төшке аш вакытын да сизми дә калганбыз. Төшке ашны ашадык. Бераз гына ял  итеп  гапләшеп тә алдык. Бераз уйнаганнан соң полдникларны алдык. Линейка җыйдык.Һәм күңелле рухта өйләргә таралыштык.Бүгенге көнебез шуның белән тәмамланып торды.