Адрес: 422665, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кутлу-Букаш, ул. Шаймарданова, д. 2 422665, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Котлы Бөкәш авылы, Шәймәрданов ур., 2
Телефон: +7(843)-613-12-43;+7(843)-613-13-92
E-Mail: skb.rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кутлу-Букашская средняя общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Салахиев Накиф Юнусович
Год основания учреждения: 1937

Бәйрэм белән, Өлкәннәребез!!!

Опубликовано: 01.10.2011

1 нче октябрь - Өлкәннәр көне. Бәйрэм белән, Өлкәннәребез!!!

Бу тормышка барысын бирсәгез дә

Узгәрмәгән изге куңелегез.

Гади, дөрес әйткән сүзегез

Түзем, сабыр, горур узегез!

Котлы-Бүкәш мәктәбендә һәр елны бу бәйрәмне зурлап билгеләп үтәбез.Без ветеранарыбыз белән горурланабыз,аларны яратабыз һәм хөрмәт итәбез!

Хөрмәтле өлкэннэр! Сез авыр да, шул ук вакытта мактаулы да тормыш юлы уздыгыз. Яшьлегегез Боек Ватан сугышы елларына туры килде. Җинүне якынайту өчен кулыгыздан килгәннен барысын да эшлэдегез. Сугыштан соң илне сез чын мэгънэсендэ аякка бастырдыгыз. Картлык һәркемгә дә килә. Гөмер көзенә якынайган саен сезнең дэ ярдәмгә мохтаҗлыгыгыз арта. Акыллы киңәшләрегез , сабырлыгыгыз, олы җанлылыгыгыз белән яшьләрне тәрбияләүгә үз олешегезне кертәсез. Барыгызны да Халыкара Өлкәннәр көне белән чын күнелдән тәбрик итәбез, нык сәламәтлек телибез. Картлык көннәрегезне тәм һәм  җан тынычлыгы белән, балаларыгызнын һәм оныкларызнын сезнең турында тирән кайгыртуын, җылы монәсәбәтләрен тоеп уткәрегез.

Хөрмәтле Өлкэннэребез!!! Сезне бәйрәмегез белән кайнар котлыйбыз. Гаилә бәхете, балалар, оныклар куанычы телибез.

Өлкэннэребезгэ багышланган бәйрэм-кичә бик күңелле утте. Олкэннәрне шатландырган укучыларга, сәнгатьле итеп шигырь сөйлэргәнгә, жырлаганга  һәм дә биегәнгә -олкэннэребезгэ кунелле мизгеллэр булэк иткэнегез очен рэхмэт. Шулай хэрвакыт бердэм булыйк!!!

Фоторепортаж:
Бәйрэм белән, Өлкәннәребез!!!