Адрес: 422665, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кутлу-Букаш, ул. Шаймарданова, д. 2 422665, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Котлы Бөкәш авылы, Шәймәрданов ур., 2
Телефон: +7(843)-613-12-43;+7(843)-613-13-92
E-Mail: skb.rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кутлу-Букашская средняя общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Салахиев Накиф Юнусович
Год основания учреждения: 1937

Гаилә елын ачу тантанасы

Опубликовано: 29.01.2024

2024 ел Россиядә Гаилә елы  булачак.  Карар гаиләне яклау һәм традицион кыйммәтләрне саклау өлкәсендә дәүләт сәясәтен популярлаштыру өчен кабул ителде, диелә Россия Президенты Владимир Путинуказында. Егерме җиденче гыйнвар  көнне мәктәбебездә «Гаилә елы»н ачу тантанасы узды. Гаилә елын ачу тантанасына без төрле категориягә кергән гаиләләрне чакырдык. Мәктәбебездә иң өлкән гаилә булып саналган Фәрит һәм Резидә Әхмәтшиннар, бүгенге көндә бер ялгызы 5 бала тәрбияләп үстергән Хәйретдинова Әлфия апа, иң күп балалы гаиләләр Сәрия һәм Раиф Тимергалиевлар ,Эльвира һәм Дамир Мусинар, Руслан һәм Лилия Исхаковлар,иң яшь гаилә Денис һәм Анна Гордиенколар, мәктәпнең җәмәгать эшләрендә иң активлар рәтендә булган һәм шул ук вакытта алар гаиләсе белән махсус операциядә катнашучы егетләребезгә һәрдаим ярдәм итеп торучы Рәмис һәм Гөлнур Шәймәрдановлар гаиләләрен чакырдык.Һәрбер гаиләне сәхнә түренә чакырып,аларга сораулар бирелде.Әңгәмә бик җылы һәм җанлы үтте.Бәйрәм концерт номерлары белән үрелеп барды. Гаилә -тормыш нигезе. Ул нык, тату икән, димәк дәүләт тә, җәмгыять тә нык дигән сүз. Әти-әни аның тоткасы булса, балалар гаиләнең көзгесе. Әгәр тотка купмасын, көзге ватылмасын дисәң, бер-береңне санлап, рәнҗетмичә, хөрмәтләп яшәргә кирәк.

2024 год станет Годом семьи в России. Решение принято для популяризации государственной политики в области защиты семьи и сохранения традиционных ценностей, заявил президент России Владимир Путин. На церемонию открытия Года семьи мы пригласили семьи из разных категорий..Каждую семью приглашали на сцену и задавали им вопросы.Беседа была очень теплой и живой.Праздник сопровождался концертными номерами.