Адрес: 422665, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кутлу-Букаш, ул. Шаймарданова, д. 2 422665, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Котлы Бөкәш авылы, Шәймәрданов ур., 2
Телефон: +7(843)-613-12-43;+7(843)-613-13-92
E-Mail: skb.rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кутлу-Букашская средняя общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Салахиев Накиф Юнусович
Год основания учреждения: 1937

Белем бәйрәме

Опубликовано: 01.09.2023

Якты мәктәп залларында
Гөрли белем бәйрәме
Язларда да, көзләрдә дә
Кулларыңда чәчәк бәйләме дигән шигырь юллары белән «Белем бәйрәме”нә багышланган тантанабыз ачылды. Бәйрәмебезгә Балык Бистәсе районы башкарма комитеты җитәкчесе Сатдинов Данис Әбделхарис улы , Кама кулланучылар җәмгыяте вәкиле Нәҗипов Рөстәм Гәптерәшит улы,  Котлы Бүкәш авыл җирлеге башлыгы Нәҗипов Рәшит Гәзиз улы,
әти-әниләр һәм ветераннар килгән иде. Шушы уку елында мәктәбебезгә барлыгы 14 укучы килде. Ә укытучыларга, ата-аналарга түземлелек, сабырлык, ныклы ихтыяр көче, энергия һәм сәламәтлек юлдаш булсын. Хәерле сәгатьтә! Имин еллар, якты юллар сезгә!Яңа уку елы һәрберебезгә дә саулык-сәламәтлек, яңа уңышлар алып килсен иде!

На праздник приехали руководитель исполнительного комитета Рыбно-Слободского района Сатдинов Данис абдулхарисович , представитель Камского потребительского общества Назипов Рустем Гаптирашитович, глава Кутлу-букашского сельского поселения Назипов Рашит Газизович, родители и ветераны. Всего в этом учебном году в школу поступило 14 учеников. А учителям и родителям-терпение, терпение, сила воли, энергия и здоровье. Добрый час! Счастливых вам лет, светлых дорог!Пусть новый учебный год принесет всем нам крепкое здоровье и новые успехи!