Адрес: 422665, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Кутлу-Букаш, ул. Шаймарданова, д. 2 422665, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Котлы Бөкәш авылы, Шәймәрданов ур., 2
Телефон: +7(843)-613-12-43;+7(843)-613-13-92
E-Mail: skb.rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кутлу-Букашская средняя общеобразовательная школа» Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Салахиев Накиф Юнусович
Год основания учреждения: 1937

Укытучылар көне белән!

Опубликовано: 05.10.2022

Хөрмәтле укытучыларыбыз! Сезне һөнәри бәйрәмегез белән чын күңелдән котлыйбыз. Авыр, әмма җаваплы һәм мактаулы эшегездә зур уңышлар, саулык-сәламәтлек, бәхет, шатлык, озын гомер телибез Безнең илдә кеше бәяләп бетерә алмаслык кыйммәтле хәзинә. Сез кешеләргә белем ачкычы бирәсез. Сезгә барысы өчен олы рәхмәтебезне белдерәбез.Бәйрәмебез шундый матур сүзләр белән башланып китте. Бәйрәмдә Балык Бистәсе муниципаль районы башлыгы урынбасары Әхмәтҗанова Фирдания Гөмәр кызы, Балык Бистәсе муниципаль районы башкарма комитеты «Мәгариф бүлеге” МКУ тәрбия мәсьәләләре буенча урынбасары Гайнуллина Айгөл  Рифкәт кызы, Котлы Бүкәш авыл җирлеге башлыгы Нәҗипов Рәшит Гәзиз улы катнаштылар. Алар кайбер укытучыларгы мактау грамоталары тапшырдылар. Бәйрәм шушы мәктәпне тәмамлаган укучыларның видеокотлаулары,җырлар,шигырьләр  белән үрелеп барды.Бәйрәмегез белән, хөрмәтле укытучылар!

Уважаемые учителя! От всей души поздравляем вас с профессиональным праздником. Желаем вам больших успехов в нелегком, но ответственном и почетном труде, крепкого здоровья, счастья, радости, долгих лет жизни. Вы даете людям ключ к знаниям. Большое вам спасибо за все.С таких слов начался наш праздник. В празднике приняли участие заместитель главы Рыбно-Слободского муниципального района Ахметзянова Фирдания Гумаровна, Гайнуллина Айгуль Рифкатовна МКУ «Отдел образования” исполнительного комитета Рыбно-Слободского муниципального района, глава Кутлу-Букашского сельского поселения Назипов Рашит Газизович. Некоторым учителям они вручили почетные грамоты. Праздник сопровождался видеоклипами выпускников школы,песнями,стихами.С праздником, дорогие учителя!