МБОУ «Татарско-русская средняя общеобразовательная школа №68 с углублённым изучением отдельных предметов» Приволжского района г. Казани

Адрес: 420110, г. Казань, Проспект Победы, д. 71А
Телефон: +7(843)-268-66-21
E-Mail: tatschool68@mail.ru; S68.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Школа №68"
Руководитель: Ибатуллова Энже Миннуровна
У нас учатся: 773 учащихся, из них 26 иностранных граждан

Новости школы № 68

Дөньяда бик аз булыр чын шагыйрь, Габдулладай

Опубликовано: 27.04.2023

Чыннан да, аның шигырьләрен укыган саен укыйсы килә. Габдулла Тукайның тууына 137 ел тулу уңаеннан, мәктәптә “Без - «Туган телдән” туганнар, без - Тукай оныклары” дигән темага  чаралар  булып узды. Шулай ук дәресләрдә аның тормыш юлы, иҗаты буенча дәресләр, класстан тыш чаралар үткәрелде.  Шулай ук, традиция буенча «Шигырь бәйрәме» чараларында актив катнаштык. Язучылар, шагыйрьләр белән очраштык.

Источник: Школа 68