Муниципальное казенное учреждение «Управление образования" Нурлатского муниципального района РТ / Нурлат муниципаль районы "Мәгариф идарәсе" муниципаль казна учреждениесе

Адрес: 423042, Республика Татарстан, Нурлатский район, г. Нурлат, ул. Советская, д. 117 / Советская урамы, 117нче йорт, Нурлат шәһәре, 423040
Телефон: 8(84345) 3-19-25 (приемная) 3-19-24 (специалисты) 2-06-74, 2-07-02 (методисты) 2-06-80 (дошкольный отдел) ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ по обеспеченности учебниками: 8(843)4520702 Ярмухаметова Фарида Минталибовна ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ ПО ВОПРОСАМ ЕГЭ/ОГЭ 20674 Гизатуллина Неля Владимировна
E-Mail: Alsu.Rahmatullina@tatar.ru, imc.nur@tatar.ru
Короткое название: МКУ "Управление образования" Нурлатского муниципального района РТ
Руководитель: Рахматуллина Алсу Насыховна
Год основания учреждения: 2007
У нас учатся: 5959 учащихся и 2021 воспитанников / Бездә укыйлар 5959 укучы һәм 2021 тәрбияләнүче
У нас учат: 674 учителя и 278 педагогов-дошкольников

Новости наши с 2022 \ Яналыклар

Пришкольные лагеря начали свою работу/Мәктәп яны лагерлары үз эшләрен башладылар

Опубликовано: 01.06.2018

С 1 по 25 июня 2018 года свои двери распахнут 24 пришкольных лагеря, действующих на базе следующих школ: МАОУ «СОШ №1» г.Нурлат РТ, МАОУ «СОШ №4» г.Нурлат РТ, МБОУ «СОШ №8» г. Нурлат РТ, МАОУ «СОШ №9» г. Нурлат РТ, МАОУ «Нурлатская гимназия им.Героя Советского Союза М.Е.Сергеева», МБОУ «Бурметьевская СОШ», МБОУ «Егоркинская СОШ», МБОУ «Кульбаево-Марасинская СОШ», МБОУ «Мамыковская СОШ», МБОУ «Ново-Иглайкинская СОШ», МБОУ «Среднекамышлинская СОШ», МБОУ «Старо-Челнинская СОШ», МБОУ «Тюрнясевская СОШ», МБОУ «Фомкинская СОШ», МБОУ «Чулпановская СОШ, МБОУ «Елаурская ООШ», МБОУ «Андреевская ООШ», МБОУ «Караульно-Горская ООШ», МБОУ «Кичкальнинская ООШ», МБОУ «Курманаевская ООШ», МБОУ «Ново-Альметьевская ООШ», МБОУ «Селенгушская ООШ», МБОУ «Степноозерская ООШ», МБОУ «Тимерликовская ООШ им.Героя Советского Союза Н.А.Козлова». Во вторую смену с 21 по 14 июня 2018 года откроются пришкольные лагеря на базе МАОУ «СОШ №2» г.Нурлат РТ и МАОУ «СОШ №3» г.Нурлат РТ. Общее количество детей, охваченных отдыхом в данных лагерях, составит 940 человек.
С 1 июня по 21 июня 2018 года на базе МБОУ «Бурметьевская СОШ», МБОУ «Чулпановская СОШ» и МБОУ «Якушкинская СОШ» будут функционировать 3 лагеря труда и отдыха, где займутся общественно полезным трудом 100 школьников.

2018 нче елның 1нче маеннан алып 25нче июньгә кадәр 24 мәктәп яны лагерлары эшләп килүче базасы буенча түбәндәге мәктәпләр үз ишекләрен ашачак: “1 нче урта гомуми белем мәктәбе”, “4 нче урта гомуми белем мәктәбе”, “8 нче урта гомуми белем мәктәбе”, “9 нчы урта гомуми белем мәктәбе”, “Нурлат гимназиясе”, “Киекле урта гомуми белем мәктәбе”, “Егоркино урта гомуми белем мәктәбе”, “Колбай-Мораса урта гомуми белем мәктәбе”, “Мамык урта гомуми белем мәктәбе”, “Яңа Иглай урта гомуми белем мәктәбе”, “Урта Камышла урта гомуми белем мәктәбе”, “Иске
Чаллы урта гомуми белем мәктәбе”, “Төрнәс урта гомуми белем мәктәбе”, “Фома урта гомуми белем мәктәбе”, “Чулпан урта гомуми белем мәктәбе”, “Елаур төп гомуми белем мәктәбе”, “Андреевка төп гомуми белем мэктэбе”, “Каравыл Тавы төп гомуми белем мәктәбе”, “Кычытканлы төп гомуми белем мәктәбе”, “Кизләү төп гомуми белем мәктәбе”, “Яңа Әлмәт төп гомуми белем мәктәбе”, “Сәләнгеш төп гомуми белем мәктәбе”, “Бикүле төп гомуми белем мәктәбе”, “Тимерлек төп гомуми белем мәктәбе”. Икенче сменага 2018 нче елның 21 нче июньнән алып 14 нче июльгә кадәр үз ишекләрен ашачак “2 нче урта гомуми белем мәктәбе”, “3 нче урта гомуми белем мәктәбе”. Гомуми балалар саны әлеге ял итү лагерьларында 940 кеше санын тәшкил итәчәк.
2018 нче елның 1 нче июньнән алып 21нче июньгә кадәр 3 хезмәт һәм ял лагере “Киекле урта гомуми белем бирү мәктәбе”, “Чулпан урта гомуми белем бирү мәктәбе”, “Якушка урта гомуми белем бирү мәктәбе” базасында  эшләячәк. Анда иҗтимагый файдалы хезмәт белән 100 мәктәп укучылары шөгыльләнәчәк.