• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №6 «Солнышко» г. Нурлат Республики Татарстан» / Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре 6нчы номерлы "Кояшкай" балалар бакчасы мәктәпкәчә белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423040, Республика Татарстан, Нурлатский район, г. Нурлат ул.Гагарина д14А/ Татарстан Республикасы Нурлат районы Нурлат шәһәре Гагарин урамы 14А йорт
Телефон: +7(843)-452-36-08
E-Mail: Dssol.nur@tatar.ru
Короткое название: Детский сад № 6 "Солнышко"
Руководитель: Мугинова Назлыгуль Насыховна
У нас учатся: 73 воспитанников/73 тәрбияләнүчеләр
У нас учат: 10 педагогов/10 педагог

Республиканский проект "Акыллы уеннар" "Акыллы уеннар" республика проекты

Опубликовано: 01.08.2024

Воспитанники нашего детского сада участвуют в республиканском  проекте  “Акыллы уеннар”. Это авторская программа, разработанная специалистами детских садов «Бала-сити». В программу «Акыллы уеннар» входят десять игр.Главная цель данного проекта: сохранить и преумножить навыки владения татарским языком у детей с самого раннего возраста, ценить культуру и идентичность, заложить крепкую основу для успешного обучения, становления личности и самореализации.

А 1 июня наши воспитаннки участвовали в первом республиканском чемпионате “Акыллы уеннар” в г. Казань. Чемпионат по детским настольных играм был организован при поддержке Раиса Татарстана Рустама Минниханова и Комиссии по вопросам сохранения и развития татарского языка. Соревнования стали своеобразным подведением итогов учебного года, наглядной демонстрацией результатов работы воспитанников и их педагогов.

Безнең балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр "Акыллы уеннар" республика проектында катнашалар. Бу «Бала-Сити» балалар бакчалары белгечләре тарафыннан эшләнгән авторлык программасы. «Акыллы уеннар» программасына ун уен керә. Әлеге проектның төп максаты: балаларның татар телен белү күнекмәләрен кечкенәдән саклап калу һәм арттыру, мәдәниятне һәм тәңгәллекне бәяләү, уңышлы укыту, шәхес формалашу һәм үз-үзеңне тормышка ашыру өчен ныклы нигез салу.

Ә 1 июньдә безнең кызларыбыз Казанда узган "Акыллы уеннар" беренче республика чемпионатында катнаштылар. Балалар өстәл уеннары буенча Чемпионат Татарстан рәисе Рөстәм Миңнеханов һәм татар телен саклау һәм үстерү мәсьәләләре буенча комиссия ярдәме белән оештырылды. Ярышлар үзенә күрә уку елына йомгак ясау, тәрбияләнүчеләрнең һәм аларның педагогларының эш нәтиҗәләрен күрсәтү чарасы булды.